Exotika
Andamanské ostrovy - India

Andamanské ostrovy

India

, Hotel starstarstarAndamanské ostrovy

Počet termínov:

0 termínov / 0 Last minute / 0 First moment

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasie:

Dnes Počasí v New Delhi - transparent 27°C


Označenie usporiadajúcej CK: Andamanské ostrovy (Expedition)
aperitív k Južnej Indiiostrovy na konci sveta, aj toto je Indiapremiéra na Slovensku, aperitív k Južnej Indiidomorodci bez kontaktu s okolitým svetomnedotknutá príroda, nezabudnuteľné kúpanie na konci sveta
Deň 1. - 2.
Odlet z Viedne. Prílet do Chennai, piateho najväčšieho mesta Indie a pokračovanie v lete na Andamanské ostrovy. Prílet do PORT BLAIR, hlavného mesta ostrovov, ktoré perzskí cestovatelia v 10. storočí označovali za ostrovy kanibalov a Marco Polo písal, že ich obyvatelia majú psie hlavy. V roku 1789 tu Briti založili trestaneckú kolóniu, ktorú opustili až po vyhlásení indickej nezávislosti. Domorodci sa však bránili ďalej. V roku 1974 filmový štáb, ktorý o nich chcel natočiť film, vyhnali streľbou z lukov. Chvíľu nato musela stroskotanú loď pred útokom domorodcov zachrániť armáda vrtuľníkmi. Prvé priateľské kontakty s domorodcami sa podarilo naviazať pred pätnástimi rokmi. Stačí? Ponúkame Vám výnimočný aperitív k Vašej ceste Južnou Indiou.
Deň 3.
Raňajky a celodenná prehliadka mesta. Dych nám vyrazí pochmúrne slávna väznica Cellular, nazrieme do najstaršej a najväčšej píliarne v Ázii, do zoologickej záhrady, antropologického múzea aj akvária.
Deň 4.
Celodenná prehliadka koralových ostrovov. To najlepšie, čo Port Blair ponúka. Nezvyčajné koraly, pestrofarebné ryby a podmorský svet cez sklenené dno Vašej lode. Šnorchlovanie a plávanie. India?
Deň 5. - 6.
Odchod na ostrov Baratang. Prechádzame roklinami a nedotknutým tropickým pralesom, obývaným domorodcami Jarawas (viď vyššie), ktorí ešte vždy žijú v dobe kamennej. Noc na ostrove Baratang. Oddych na pláži Baludera, kúpanie sa na dokonale prírodnej pláži. Pri odlive sa prejdeme kilometer do mora. Návrat do Port Blair.
Deň 7.
Odchod na ostrov Ross, odkiaľ Briti celé súostrovie spravovali. Ideálne miesto na prechádzka v nedotknutej prírode plnej vysokej zveri, papagájov a exotických vtákov. Popoludní pokračujeme na Chidiya Tapu (nazývaný aj Vtáčím ostrovom) – mangrovníky, nádherné pláže a nezabudnuteľný západ slnka. Návrat do hotela.
Deň 8.
Transfer na letisko a odlet do Chennai. Lepší úvod do Južnej Indie ste si nemohli želať. Pokračujeme!

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.