Vyhľadávanie zájazdov
Prestige Resort - Albánsko

Prestige Resort

Albánsko

Golem, Hotel starstarstarstarstar

LM


Prestige Resort

Počet termínov:

11 termínov / 11 Last minute / 0 First moment

Strava:

All inclusive

Doprava:

letecky Bratislava, Košice

Počasie:

Dnes Počasí v Tirane - transparent 32°C


Popis
Rýchly popis:
Moderný hotelový rezort leží priamo na piesočnatej pláži turistickej oblasti Golem, na okraji mesta Dürres. Hotel je vhodný aj pre náročnejších klientov rôznych vekových kategórií vyhľadávajúcich pokojnú dovolenku v príjemnom zelenom prostredí mimo hlučného centra mesta. Oficiálna kategória hotela je 5*.

Poloha:
len 20 m od pláže v borovicovom háji mestskej časti Golem, v neďalekej dostupnosti nákupných možností a reštaurácií. Od centra mesta Dürres je vzdialený 15 km, kam sa pohodlne dostanete taxíkom alebo miestnou autobusovou dopravou. Od medzinárodného letiska v Tirane a samotného hlavného mesta je hotel vzdialený 45 km.

Hotel:
recepcia s nepretržitou prevádzkou, vstupná hala, parkovisko, lobby bar, hlavná reštaurácia, a la carte reštaurácia za poplatok, záhrada, bar pri bazénoch v rámci all inclusive, vonkajšie bazény s výhľadom na more a s upravenou plochou na slnenie, slnečníky a ležadlá pri bazénoch zdarma. Pre deti je pripravený detský bazén a detské ihrisko. Wi-Fi internetové pripojenie v spoločných priestoroch zdarma, ľahké animačné programy pre deti aj dospelých a konferenčná miestnosť.

Izby:
moderne zariadené dvojlôžkové izby s možnosťou jednej prístelky. Vybavené sú klimatizáciou, SAT TV, minichladničkou, trezorom, sušičom na vlasy, Wi-Fi. Každá izba má kúpeľňu s WC, sprchovým kútom alebo vaňou. Bočný alebo priamy výhľad na more je za príplatok. Rodinné izby pre max. 4 osoby sú na vyžiadanie. Hosťom je k dispozícii izbová služba za poplatok.

Stravovanie:
all inclusive formou bufetových stolov – raňajky, obedy, večere, malé popoludňajšie občerstvenie vo vyhradenom čase, alkoholické (víno, pivo, koňak, brandy) a nealkoholické nápoje miestnej výroby v rámci all inclusive počas dňa do 22. hod.

Pláž:
súkromná piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora vhodným aj pre menšie deti. Slnečníky a ležadlá na pláži sú zdarma. Ponuka vodných športov je za poplatok.

Doprava:
letecká

V cene je zahrnuté:
7, 10, resp. 11 x ubytovanie so službami all inclusive, letecká doprava Bratislava - Tirana -Bratislava, alebo Košice - Tirana - Košice (platí iba pre zájazdy na 10/11 nocí), služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci).

V cene nie je zahrnuté:

Špeciálna cena letenky: 225 EUR pre dieťa 2-6 rokov na prístelke.

Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby nad 2 roky 170 EUR, pre osoby do 2 rokov 50 EUR, pobytová taxa nad 2 roky 15 EUR/pobyt/osoba.

Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/deň/osoba alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/deň/osoba, poistenie opustenej domácnosti 1,20 EUR/deň.

Ostatné doplatky: priamy alebo bočný výhľad na more 25 EUR/7 nocí/osoba, 35 EUR/10 nocí/osoba, 40 EUR/11 nocí/osoba.Typ stravy:
all inclusive

Informácie o krajine a stredisku:

hlavné mesto: Tirana

počet obyvateľov: 3,6 mil.

rozloha: 28.748 km2

časový posun: nie je

doba letu: cca 1 hod. 40 min.

mena: albánsky lek

úradný jazyk: albánsky

ALBÁNSKO
Albánsko, alebo Shqipëria - v preklade krajina orlov - pre mnohých neznáma, pre niektorých príťažlivá, no určite krajina, ktorú sa oplatí navštíviť, spoznať a zbaviť sa tak mnohých predsudkov voči nej. Objavili ju už turisti, ktorí putujú po jej vnútrozemí, kde sa striedajú úchvatné horské scenérie s jazerami, riekami a vzácnymi pamätníkmi rôznych historických období, neporušenými vďaka dlhoročnej izolovanosti krajiny. Vďaka svojej polohe medzi Gréckom, Macedónskom, Kosovom a Čiernou Horou a blízkosti oproti ležiaceho Talianska, bolo Albánsko počas svojej bohatej histórie pod vplyvom rôznych kultúr, čo aj dnes cítiť na každom kroku. V krajine je niekoľko pamiatok, zapísaných v Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Unikátne je historické mesto Butrint na juhu krajiny, ktoré predstavuje jeden z archeologických divov sveta. Pevnosť Berat so svojou tisíckou okien neprestáva fascinovať svojich návštevníkov. Okolie Skadarského jazera s pevnosťou Rozafa je kolískou albánskej kultúry. Svoju stopu v dejinách Albánska zanechala aj Geraldine Aponnyiová z Oponíc pri Nitre, ktorá sa v roku 1938 stala manželkou albánskeho kráľa Zogu I. Rajom pre turistov sú Albánske Alpy s najvyšším vrchom Korab (2 751 m) a so svojimi takmer nedotknutými zákutiami a neobjavenými miestami. Hornatá krajina kontrastuje s farbami Jadranského a Iónskeho mora. Široké a dlhé pieskové pláže na severe, podobné svojim náprotivným talianskym plážam, prechádzajú na juhu v skalnaté zálivy s priezračnou vodou neskutočnej farby. Pobrežie je lemované malými hotelmi a prázdninovými domami, kde trávia dovolenky domáci obyvatelia z vnútrozemia. Čoraz častejšie tu už počuť aj iné jazyky ako albánsky. Turisti z Európy začali už objavovať aj albánske more a pobrežie a páči sa im tu...Pribúdajú dobre a vkusne zariadené hotely s upravenými záhradami, čisté reštaurácie s veľmi chutnou stravou, podobnou tureckej. Domáci, potomkovia najstaršieho európskeho národa, sú navyše veľmi dobrí hostitelia. Oceňujú, že ste prišli do ich krajiny a sú radi, keď sa u nich cítite dobre a bezpečne. Ceny v obchodoch a reštauráciách sú niekedy takmer o polovicu nižšie ako u nás, posedenie vo vinárni alebo rodinná večera v reštaurácii s rybími špecialitami, ktoré Albánci vedia perfektne pripraviť, Vás nezruinujú a môžete si ich zopakovať niekoľkokrát počas pobytu. Aj najlepší koňak, Skanderbeg, pomenovaný po národnom hrdinovi, prekvapí svojou cenou a kvalitou a je najčastejším suvenírom. Návštevu Albánska určite neoľutujete a budete sa tam radi vracať. O Albánsku platí dvojnásobne, že radšej raz vidieť, ako stokrát počuť...

DURRËS
Najväčšie prímorské letovisko s dlhou históriou a veľkým strategickým prístavom, druhé najväčšie mesto v Albánsku, vzdialené asi 30 km od letiska v Tirane. Kapacita najväčšieho rímskeho amfiteátra na Balkáne, ktorého pozostatky tu môžete navštíviť, bola neuveriteľných 20 tis. divákov. Od jeho centra smerom na juh sa tiahne 25 km dlhá piesková pláž s mierne klesajúcim dnom, lemovaná hotelmi a pobrežnou promenádou. Stredisko ponúka oddych, zábavu pre malých i veľkých, nákupy a gastronomické zážitky ako aj príjemné prechádzky historickým centrom. Transfer z letiska trvá približne 1 hodinu.Fakultatívne výlety:

KRUJË – TIRANA – návšteva mesta Krujë a prechádzka jeho malebnými uličkami s možnosťami nákupu ručne vyrobených suvenírov. Po obede prehliadka pamiatok hlavného mesta Tirana. 
BERAT – návšteva mesta tisícich okien zapísaného v zozname UNESCO s prehliadkou najzachovalejšej pevnosti v Albánsku a s krásnymi výhľadmi do širokého okolia. 
DURRËS – prehliadka historického mesta s návštevou výrobne miestneho koňaku Skanderbeg a prehliadkou pozostatkov najväčšieho rímskeho amfiteátra na Balkáne. 
OHRID – prehliadka mesta Ohrid v Macedónsku, na brehu Ohridského jazera. GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.